Datele colectate prin intermediul siteului online Antreprenoriat101.ro sunt in principal date necesare derularii relatiei comerciale intre dvs. si Antreprenoriat101.ro

Astfel, datele care se colecteaza in site-ul Antreprenoriat101.ro sunt date necesare trimiterii de newslettere, respectiv descarcarea resurselor puse la dispozitie de Antreprenoriat101.ro in mod ratuit:

 • numele si prenumele
 • adresa de email
 • IP
 • Cookies

Folosirea datelor personale de catre terti

Datele personale sunt necesare exclusiv trimiterii de newslettere continand ofertele partenerilor nostri.

Unele date pot fi folosite de Google Adwords si Facebook Ads, precum si de alte companii care presteaza sau pot presta la un moment dat servicii pentru site-ul Antreprenoriat101.ro. Pentru Politica de Cookies, va rugam sa cititi T&C.  Aceasta este parte integrata a Politicii de Confidentialitate.

Drepturile persoanelor care folosesc site-ul Antreprenoriat101.ro:

 • Dreptul de a fi informat cu privire la datele personale
 • Dreptul de a accesa datele personale. Antreprenoriat101.ro.pune la dispozitia persoanei interesate, in baza unei cereri, informatii cu privire la ce date sunt prelucrate si de catre cine sunt prelucrate.
 • Dreptul de a modifica datele personale. Orice persoana interesata sa-si modifice datele personale de pe Antreprenoriat101.ro poate face acest lucru in baza unei cereri trimise catre Antreprenoriat101.ro.
 • Dreptul la stergerea datelor cu caracter personal. Stergerea datelor personale se face in baza unei cereri trimise catre Antreprenoriat101.ro. De retinut ca nu se pot sterge date personale incluse in raportari sau acte financiar-contabile, care prin lege trebuie pastrate minim 10 ani de exemplu in cazul facturii fiscale.
 • Dreptul la portabilitatea datelor cu caracter personal. Persoana interesata poate face o cerere catre Antreprenoriat101.ro pentru a primi toate datele sale intr-un format editabil (csv, excel), pentru a le transmite altui operator.
 • Dreptul de opozitie in orice moment, in mod gratuit si fara justificare, in situatii precum comunicarile comerciale (cele care nu presupun automat consimtamanul persoanei), adoptarea unor decizii automate printre care si crearea de profiluri, sau desfasurarea de activitati de prelucrare a datelor cu caracter personal in vederea indeplinirii unui interes legitim al Antreprenoriat101.ro. La modul practic, aici intra inscrierea la newsletter-ul Antreprenoriat101.ro in principal, persoana vizata avand oricand dreptul sa renunte la newsletter folosind link-ul pentru dezabonare inclus automat in fiecare newsletter.
 • Dreptul de a depune plangere catre Autoritatea Nationala pentru Supravegherea Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal (ANSPDCP).
 • Dreptul de a se adresa justitiei.

Persoanele care doresc sa-si exercite unul sau mai multe dintre drepturile de mai sus o pot face in cazurile in care nu si le pot exercita direct din contul de client (daca sunt clienti inregistrati pe Antreprenoriat101.ro), trimitand o cerere catre Antreprenoriat101.ro pe adresa de email office@antreprenoriat101.ro.