PREFATA

Pentru a putea naviga pe site-ul Antreprenoriat101.ro va rugam sa fiti de acord cu respectarea si aplicarea prezentilor Termeni si Conditii.  Va rugam sa cititi cu atentie, deoarece  folosind site-ul nostru inseamna acceptarea tuturor termenilor si conditiilor asa cum sunt acestia descrisi in prezentul document. Desigur, daca nu sunteti de acord cu acestia, va rugam sa nu utilizati site-ul Antreprenoriat101.ro.

TERMENI SI CONDITII:

VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE ACESTI TERMENI SI CONDITII INAINTE DE UTILIZAREA SITE-UL ANTREPRENORIAT101.RO. Prin utilizarea acestui site sunteti de acord ca accesul si utilizarea acestui site si orice achizitii efectuate prin intermediul Antreprenoriat101.ro sunt supuse termenilor si conditiilor din acest document si altor legi aplicabile.

Antreprenoriat101.ro isi rezerva dreptul de a schimba sau modifica oricare dintre Termeni si Conditii sau orice politica si/sau ghid al site-ului in orice moment. Orice schimbare sau modificare va fi efectiva imediat dupa publicarea noilor versiuni pe site. Utilizarea de catre dvs. a site-ului dupa modificarile termenilor si conditiilor reprezinta acceptarea din partea dvs. acestor schimbari sau modificari. Astfel, se recomandam revizuirea frecventa a acestor Termeni si Conditii si a oricaror alte politici aplicabile. Daca nu sunteti de acord cu acesti Termeni si Conditii, va rugam sa nu utilizati acest site.

Antreprenoriat101.ro este o platforma web cu caracter informativ, destinata atat persoanelor fizice cat si persoanelor juridice.

Site-ul Antreprenoriat101.ro, este proprietatea societatii Share Management SRL, cu sediul social in Jud. Prahova, Oras Breaza, Str. Bucegi, nr. 41G, inregistrata la Reg. Comertului sub numarul, J29/447/2016, CUI RO35740133, numita in continuare Share Management SRL.

Definitii:

Pentru interpretarea uniforma a Termenilor si Conditiilor de utilizare ale site-ului Antreprenoriat101.ro, precum si a drepturilor si obligatiilor care decurg din acceptarea acestora, urmatorii termeni vor avea urmatorul inteles, dupa cum urmeaza:

Site– domeniul Antreprenoriat101.ro si subdomeniile acestuia;Campanie – actiunea de a expune in scop comercial, un numar finit de bunuri si/sau servicii avand un stoc limitat si predefinit, pentru o perioada limitata de timp stabilita de catre vanzator;

Continut

Document – acesti Termeni si Conditii.

Newsletter – mijloc de informare periodic, exclusiv electronic, respectiv posta electronica (e-mail, SMS) asupra articolelor noi publicte, serviciilor si/sau a promotiilor desfasurate de antreprenoriat101.ro intr-o anumita perioada, fara niciun angajament din partea acestuia cu referire la informatiile continute de acesta.

Politica de Confidentialitate

Va rugam sa cititi Politica de Confidentialitate

Copyright:

Intregul continut al site-ului Antreprenoriat101.ro – imagini, texte, grafice, simboluri, elemente de grafica web, email-uri, scripturi, programe si alte date – este proprietatea Share Management SRL si a furnizorilor sai si intra sub incidenta Legii pentru protectia drepturilor de autor (legea nr. 8/1996) si de legile privind proprietatea intelectuala si industriala. Este interzis in mod expres sub sanctiunea raspunderii penale, civile sau administrative folosirea fara acordul societatii a oricaror elemente ale continutului site-ului. Utilizatorilor le este interzis sa distribuie, modifice, transmita (inclusiv prin folosirea de programe automate de copiere), foloseasca pentru uz public sau comercial orice material continut in acest site fara acordul scris al firmei Share Management SRL. Share Management SRL nu va putea fi facuta responsabila pentru nici o cheltuiala sau prejudiciu suferit de un utilizator/client, prin incalcarea termenilor si conditiilor enumerate mai sus sau a legislatiei in vigoare cu privire la protectia drepturilor de autor.

Abonarea si dezabonarea la newsletter

Abonare si dezabonarea la newsletterul site-ului Antreprenoriat101.ro este gratuita si voluntara, si implica acceptarea urmatorilor termeni de utilizare. Mesajele trimise nu sunt nesolicitate si oricand va puteti dezabona urmand instructiunile din subsolul fiecarui email. Mesajele trimise respecta legea Comertului Electronic in ceea ce priveste comunicarea comerciala asa cum este ea stipulata de legislatia romaneasca si internationala.

Share Management SRL isi rezerva dreptul de a restrictiona accesul oricarui abonat la newsletter, daca Share Management SRL are orice fel de motive pentru a crede ca abonatul respectiv nu respecta prevederile prezentului document.

Incetarea

Putem inceta sau suspenda accesul la Serviciul nostru imediat, fara notificare prealabila sau raspundere, pentru orice motiv, inclusiv fara limitare daca incalcati Termenii si Conditiile site-ului.

Toate prevederile Termenilor care, prin natura lor, ar trebui sa supravietuiasca incetarii, vor supravietui rezilierii, inclusiv, fara limitare, prevederi de proprietate, exonerari de garantie, indemnizatie si limitari ale raspunderii.

Linkuri catre alte site-uri web

Serviciul nostru poate contine legaturi catre site-uri sau servicii web ale unor terti care nu sunt detinute sau controlate de Share Management SRL.

Share Management SRL si implicit Antreprenoriat101.ro nu au niciun control si nu isi asuma nicio responsabilitate pentru continutul, politicile de confidentialitate sau practicile site-urilor sau serviciilor web ale unei terte parti. In continuare, acceptati si sunteti de acord ca Share Management SRL si Antreprenoriat101.ro nu vor fi responsabile sau raspunzatoare, direct sau indirect, pentru orice daune sau pierderi cauzate sau presupuse a fi cauzate de sau in legatura cu utilizarea sau dependenta de un astfel de continut, bunuri sau servicii disponibile pe sau prin orice astfel de site-uri sau servicii web.

Va sfatuim sa cititi termenii si conditiile si politicile de confidentialitate ale oricarui site web sau servicii pe care le accesati.

Legea Guvernanta

Acesti termeni sunt reglementati si interpretati in conformitate cu legile romanesti.

Nerespectarea vreunui drept sau prevedere a acestor Termeni si Conditii nu va fi considerata o renuntare la aceste drepturi. In cazul in care orice prevedere a acestor Termeni este considerata ca fiind invalida sau neaplicabila de catre o instanta, celelalte dispozitii ale acestor Termeni vor ramâne in vigoare. Acesti Termeni constituie intregul acord cu privire la site-ul nostru si inlocuiesc orice acorduri anterioare cu privire la Serviciu.

Modificarea T&C

Ne rezervam dreptul, la propria noastra discretie, de a modifica sau inlocui acesti Termeni si Conditii in orice moment. Daca o revizuire este materiala, vom incerca sa furnizam o notificare de cel putin 30 de zile inainte de intrarea in vigoare a noilor termeni. Ceea ce constituie o schimbare materiala va fi determinat la discretia noastra.

Continuand accesarea sau utilizarea Antreprenriat101.ro dupa ce aceste modificari devin efective, sunteti de acord respectati noii Termeni si Conditii revizuiti. Daca nu sunteti de acord cu noii termeni, va rugam sa incetati sa utilizati siteul.

Contact

Daca aveti intrebari despre acesti Termeni, va rugam sa ne contactati prin intermediul informatiilor de mai jos.

www.antreprenoriat101.ro

office@antreprenoriat101.ro

Ultima modificare: august 2020

Dispozitii finale

Orice alta problema cauzata de produsele si serviciile prezentate pe Antreprenoriat101.ro si care nu este deja tratata de nici un articol din prezentul document, se va solutiona pe cale amiabila in termen de 30 de zile lucratoare de la data sesizarii in scris a problemelor, de catre utilizator. In cazul in care nu s-a reusit stingerea conflictului pe cale amiabila, competenta revine instantelor de judecata romane sau unui organism de rezolvare a disputelor alternativ, agreat de ambele parti. Fiind de acord cu acesti Termeni si Conditii de utilizare a site-ului Antreprenoriat101.ro, clientul isi asuma in totalitate consecintele ce decurg din folosirea in aceste conditii a site-ului.

Disclaimer

Share Management SRL isi rezerva dreptul de a refuza colaborarea cu clientii care au un comportament si limbaj neadecvat, in scris sau verbal, sau folosesc in mod abuziv dreptul de retur.