Planul de Marketing (Ghid Gratuit)

Planul de marketing – definitie

Planul de marketing este documentul prin care definesti strategia de marketing pentru afacerea ta. Adica stabilesti liniile importante de actiune pentru a ajunge la publicul tau tinta.  și pentru a-și urmări strategiile de marketing pe o perioadă de timp.

Practic, planul de marketing este harta tuturor actiunilor de marketing pe care le vei intreprinde intr-o anumita perioada de timp. Este planul de actiune prin care iti propui sa atragi mai multi clienti si sa cresti volumul vanzarilor.

Vrei sa stii cum ar trebui sa arate un plan de marketing si ce componente ar trebui sa contina acesta? Ghidul atasat are tot ce ai nevoie pentru a scrie propriul plan de marketing. Modelul reprezinta un document bine structurat, oferind explicatii clare pentru fiecare capitol si instructiuni pas cu pas despre cum să completezi modelul.  Daca esti interesat sa atragi mai multi clienti pentru afacerea ta, descarca gratuit planul de marketing de mai jos.

Completeaza numele tau si adresa de email in formularul de mai jos pentru a accesa gratuit planul de marketing, propus de www.antreprenoriat101.ro

Model Plan Marketing

CE SA FACI IN CONTINUARE

Citeste si:

Cum Să Faci Un Plan De Vânzări În 10 Pași (+ Ghid Gratuit)

Strategia De Pret – 10 Metode Adecvate Afacerilor Mici

Profilul Clientului